Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. Moja relacja z Jezusem objawia mi prawdę o mnie samym. Wobec najświętszego Boga zawsze będę grzesznikiem, niegodnym sam z siebie Jego przyjaźni. Ale grzesznikiem miłowanym bezgranicznie, którego Jezus chce mieć blisko, przy jednym stole. Jego bliska obecność zachęca mnie i umożliwia mi pełne oddania i wdzięczności życie wiarą. Jednocześnie broni mnie przed wykluczaniem innych z Bożej miłości. On każdego chce mieć blisko i nie chce, by ktoś bał się Jego miłości. Boża radość z nawrócenia jednego choć grzesznika może mi pomóc być bardziej miłosiernym.
