Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Błogosławiona jesteś między niewiastami”. Jezus się jeszcze nie narodził, a Maryja już jest Jego najlepszą Uczennicą. On nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i oddać życie. Maryja, będąc w stanie błogosławionym, ma pełne prawo, aby troszczyć się o siebie i o Dziecko. Przepełniona Miłością widzi bardziej potrzebujących. W spotkaniu obu niewiast widzę ważne dla mnie dwie drogi, które muszą iść razem: droga służby i droga wdzięczności. Duch Święty pomaga mi żyć pokorą w służbie innym i być wdzięcznym za doznaną miłość służebną. Z jaką wdzięcznością przyjmuję Jezusa w Eucharystii?
