Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Dziewicy było na imię Maryja”. W Bożych planach zbawienia wszystko jest dobrze przygotowane. Bóg uczynił w Maryi godne mieszkanie dla swojego Syna. Zachowując Maryję od wszelkiego grzechu, również pierworodnego, sprawił, iż była właściwą niewiastą, aby stać się Matką Boga, który dzięki Niej stał się człowiekiem do nas podobnym we wszystkim, oprócz grzechu. Maryja uczy nas bycia sługami Bożego planu zbawienia. Jeśli damy Mu się poprowadzić, możemy doświadczyć mocy Jego łaski, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Wówczas mogę uwierzyć, iż mimo moich słabości moja świętość jest możliwa.
