Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął”. Krzyż wiąż z życiem, i to wiecznym. Taki był wybór Jezusa, który został posłany nie dla potępienia, lecz zbawienia wszystkich ludzi. Każdego, kto uwierzy czyli otworzy się na Bożą prawdę, spojrzy na Krzyż i mocno go obejmie. Bo Krzyż jest tronem Zbawiciela. Kłaniamy się krzyżowi, bo na nim jest obecny Ukrzyżowany. Syn Boży staje się w ten sposób drzewem Mądrości, drzewem Życia. Stanąć pod Krzyżem to usłyszeć głos Ojca: Oto mój Syn, w którym mam upodobanie. Przylgnąć do Krzyża, to otworzyć ramiona i serce na ten Dar miłości. I z Nim zmartwychwstać.
