Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi”. Diabeł jest bardzo inteligentny. Wyrzucony, potrafi czekać i gdy pozwolimy mu wejść, sytuacja staje się jeszcze gorsza. Jeśli damy mu jedną nitkę (małą zgodę), to mu wystarczy, by mocno nas związać. Jednym z objawów tego jest uśpione sumienie. Wszystko staje się obojętne, trudno odróżnić dobro od zła. A to staje się początkiem wielkiego nieszczęścia. Bo on staje się właścicielem naszego sumienia i bardzo łatwo mu nas przekonać, by brnąć w oddalaniu się od Boga. Jezus, który zwyciężył Złego, jest na szczęście zawsze blisko. Moja troska o sumienie.
