Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Oto imiona dwunastu apostołów”. Tylko Jezus wie, dlaczego właśnie oni. On sam ich wybrał, widząc ich talenty, ale i świadom ich wielu słabości. Wybrał ich nie dla podziwu świata, ale dla konkretnej misji: budowania Kościoła, w którym dostępna jest Jego łaska, gładząca grzechy i otwierająca bramy życia wiecznego. Kościół jest jednością Bożej łaski i wielorakością wybranych. Imię każdego z nas oznacza, że mamy w nim swoje niepowtarzalne miejsce. W Jezusie Bóg wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Imię każdego z nas oznacza: wybrany przez Boga.
