Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Widząc to, szemrali: Do grzesznika poszedł w gościnę”. Sąd Boży jest inny niż osąd ludzki. Bóg widzi grzechy człowieka, ale się ich nie przestrasza. Mówi nam: wiem, że jesteś grzesznikiem, ale chcę zamieszkać w twoim domu. Bo przyszedł po to, aby zbawienie stało się udziałem każdego z nas. Dlatego Jego sąd zmierza do nawrócenia, do zbawienia. Widok grzechu ma nam mówić: tutaj potrzeba Boga i Jego zbawienia. Jeśli ujrzę własną grzeszność, to wtedy mam zapraszać Jezusa, który wziął wszystkie nasze grzechy na Krzyż. On uczy nas także, że zamiast się gorszyć, mam Mu polecać innych grzeszników.
