Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Szedł za Nim, wielbiąc Boga”. Nie widział, ale zauważył działanie mocy Bożej. Nie tylko miał powody, by Boga wielbić, ale i czynił to całym sobą. My widzimy, ale często nie zauważamy, jak Bóg jest wobec nas hojny w swojej łasce i jak bardzo ona nas przemienia. Potrafimy wytrwale prosić i dobrze, bo to znak naszego zaufania Ojcu niebieskiemu. Dlaczego jednak tak rzadko nasze serca przepełnia uwielbienie Boga? Może zbyt łatwo czynimy Boga naszym dłużnikiem i uważamy, że wszytko się nam należy? Jezus nieustannie przechodzi obok nas. Niech to nas mobilizuje do dobrego wykorzystania tej łaski.
