Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze”. Jezus widzi, że jestem w drodze, upadam, cierpię głód, słabnę. Troszczy się o nas nieustannie, dlatego karmi nas. Nie namiastką pokarmu, jakimś fast foodem, lecz sobą samym. W Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus. Bez tego pokarmu nie dojdziemy do Domu Ojca. Jezusowi jest nas żal. Ale może nie tylko dlatego, że cierpimy na różny sposób, lecz dlatego, że tak mało szukamy Jego obecności i tego Pokarmu, który chce nam dać. Na ile uświadamiam sobie swoją biedę, na tyle tęsknię za Eucharystią.
