Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat”. Możemy pomyśleć: gdym był tyle czasu i w takiej bliskości z Jezusem, jak apostołowie, nie miałbym żadnych wątpliwości. Jezus używał przypowieści, aby łatwiej mogli zrozumieć, lecz wydaje się, że i to było dla nich za trudne. Cieszy się, że wreszcie zrozumieli. Jednocześnie nie ukrywa przed nimi tego, co się wydarzy: że Go opuszczą, pozostawią samego. Od teorii do praktyki bywa, że droga jest daleka. To i dla nas lekcja, że nie wystarczy słuchać Słowa, jakoś je rozumieć. Ważne, by nim żyć. Dzięki mocy Tego, który zwyciężył świat.
