Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Cóż to za rozmowy prowadzicie z sobą w drodze?”. Szczery dialog uczniów z Jezusem. Otwierają przed Nim swe serca, wyrzucają z nich smutek i rozczarowanie. Smutek, bo umarł Ktoś, kto był dla nich całym światem. Rozczarowanie, bo uznając Go za swojego Nauczyciela, w Nim pokładali całą ufność co do swojej przyszłości. Nie rozpoznają Jezusa, więc ich szczerość to tylko rozgoryczenie i bezradność? W nich odnajduje się każdy z nas. Czy my w chwilach życiowych zawodów, gdy szukamy zapomnienia w ucieczce do naszego „Emaus”, pozwalamy, aby Jezus zbliżył się do nas i wyjaśnił to, czego nie rozumiemy?
