Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy”. Czy to było tylko wypełnienie prawa? Gdyby tak było, Jezus nie uzdrawiałby w szabat. Pokazuje nam, iż świętować to doświadczyć obecności Boga i działania Jego miłosierdzia. Uzdrowienie człowieka chorującego tyle lat jest znakiem, że to Bóg jest najważniejszy w każdym świętowaniu. Gdy człowiek oddaje Mu chwałę, otwiera się na wyzwalające działanie Boga w swym życiu. Gdy idzie do świątyni tylko po to, by uspokoić swoje sumienie, nie pozwala, by zbawcze działanie Boga uzdalniało go do walki ze swymi słabościami. Świętować, by spotkać Boga.
