Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”. Bóg traktuje człowieka poważnie: jako swego rozmówcę. Prowadzi z nim dialog zbawienia i oczekuje na owoce, jakie Boża obecność wyda w życiu człowieka. By tak się stało trzeba pokory: spojrzeć na swoje życie jako ‘winnicę’, którą Bóg dał mi w ‘dzierżawę’. To z jednej strony wdzięczność, bo czuję się obdarowanym. Z drugiej odpowiedzialność: moje życie ma przynosić owoc na chwałę Bogu i dla mojego zbawienia. Głupotą jest starać się ‘uniezależnić’ od Boga. Jednak i wtedy daje mi szansę na opamiętanie się i nawrócenie. Wdzięczność i pokora.
