Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!”. Takie sytuacje zdarzają się w naszym życiu. Wydarzenie, które wydaje się być groźbą wielkiej przegranej, życiowej katastrofy. Wydaje się wtedy, jakby wszyscy człowieka opuścili, nawet Pan Bóg. Łatwo wówczas wlewa się w serce rozpacz, beznadziejność, strach. Co wtedy? Trzeba przypomnieć sobie, że jestem uczniem Tego, któremu nawet wicher i jezioro są posłuszne. Przywołać sytuacje, w których już doświadczyłem Jego mocy. Dopiero wówczas z mocną wiarą zawołać: Panie, ratuj! Nastanie wielka cisza, która będzie obecnością jedynego Zbawiciela.
