Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce”. Moja przeszłość i moja przyszłość: w ręku Boga. Teraźniejszość to współdziałanie z Nim w tworzeniu dobra doczesnego i uczestnictwo już w dobrach królestwa niebieskiego. Dzieje się tak wówczas, gdy nie tylko na początku mojego istnienia jest Bóg, ale również na początku obecnego mojego myślenia i działania. Gdy w tym świetle spojrzę na mijający rok, to w sercu rodzi się najpierw wdzięczność, że tyle łask z tej pełni otrzymałem. Ale również pokora widzi łaski zmarnowane lub odrzucone. Ufnie patrzę w przyszłość przez światło Bożej miłości.
