Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim”. Każdy z nas żyje dzięki komuś. Najpierw dzięki Panu Bogu, a także dzięki rodzicom. Dar życia buduje konkretne relacje. W relacji z Bogiem nie ma mowy o samodzielności. To niekończące się życie jest darem. Pan Bóg mnie jedynie pyta, czy tym życiem chcę żyć. Moje tak to przyjąć ten dar w taki sposób, w jaki Bóg chce mi go udzielić. W darze Eucharystii jest moc większa od najpotężniejszych bomb atomowych. Jest moc życia, które nie zna śmierci. Przez Eucharystię Bóg może trwać we mnie, a ja mogę dzięki Niemu żyć. Pokarm Życia!
