„Usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili”. Dobro rodzi życie, zło je zabija. Nawet na całą wieczność. Jezus oddał swe życie aż po śmierć na krzyżu, aby uwolnić nas od mocy ciemności i umożliwić nam wejście do królestwa życia, piękna, dobra, radości. Przypowieść o połowie ukazuje nam niezbywalną wielkość i wartość królestwa Bożego. Warto o tym pamiętać, gdy stajemy na rozdrożu życiowych decyzji. Na modlitwie trzeba nam się pytać, na którą drogę zaprasza mnie Jezus. Świadomie, z wiarą prosić: Przyjdź królestwo Twoje. Dobre wybory będą rodzić dobro. Dojrzewajmy do pełni królestwa.
Kategorie
