Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?”. Z reguły długo już idziemy za Jezusem, bo zostaliśmy ochrzczeni w dzieciństwie. Wydaje się nam, że Go dobrze znamy. Po czym to poznać? Nie chodzi tylko o znajomość wszystkich wydarzeń opisanych w Ewangelii, choć to jest też ważne. Znać kogoś to być obecnym w jego życiu, w jego radościach i smutkach. Współczuć i współdziałać. Czy tak jest w mojej relacji z Jezusem? Syn wykonuje dzieła Ojca, więc również uczeń, jeśli wierzy, może w imię Jezusa dokonywać takich samych dzieł jak On. Wtedy doświadczamy takiej samej bliskości Ojca, jak Syn.
