Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu”. Wolność ceni się tak naprawdę dopiero gdy się ją utraci. Różne są formy niewolnictwa, te dawne i te współczesne. Bezwzględna zależność od drugiego człowieka albo od uzależnień fizycznych i psychicznych. Krzywda czyniona drugiemu lub sobie samemu, życie przemienione w wegetację. Dlaczego grzech jest niewolnictwem? Bo jest odrzuceniem Boga, który jest jedynym źródłem życia. Jest odrzuceniem Prawdy, która wyzwala. Poznać Prawdę to poznać wierność Boga, to doświadczyć, że On nigdy mnie nie opuszcza. Wolność nie jako prawo, lecz jako dar.
