Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. To o naszej relacji z Jezusem. On nie ma względu na osoby. Nie szedł drogą krzyża, nie oddał swojego życia tylko za ‘dobrych, życzliwych Mu’. W Jego miłości każdy z nas ma swe pewne miejsce. On wie, że o każdym z nas można powiedzieć coś dobrego i w każdym znaleźć ślady słabości grzechu. Ten podział nosimy w naszych sercach i one domagają się poddania uzdrawiającej miłości Boga. Tak się dzieje za każdym razem, kiedy z sytuacji oddalenia, do której prowadzi grzech, powracamy do miłosiernego Ojca. To On ciągle czekający nadaje wartość naszym powrotom.
