Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!”. Jezus nie pragnie zbawić wszystkich? Czym jest zbawienie, jeśli nie wejściem w relację z Bogiem i przyjęciem darmowego daru Jego miłości. Miłości, która nie jest obojętna i dlatego nigdy nie będzie ‘przyklepaniem’ grzechów człowieka. Ta miłość niesie w sobie moc przemiany, jeśli zostanie przyjęta i zastosowana. A poznajemy to po owocach. Nie da się pogodzić obecności w nas Bożej miłości z byciem niesprawiedliwym wobec ludzi. To zaś wymaga walki z własnym egoizmem i pychą. Dlatego ciasna to brama. Ale zawsze otwarta.
