Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Razem z Maryją wielbimy dziś Boga, odkrywając, każdy na swój sposób, Jego wielką miłość w naszym życiu. To znak Jego wielkiego miłosierdzia, bo wszystko stało się dzięki Jego darmowej, niezasłużonej łasce. Bóg okazał miłosierdzie w życiu Maryi, bo przyszła na świat bez zmazy grzechowej i jako pierwsze doznała pełni odkupienia, czyli została wzięta do nieba z duszą i ciałem. W tym darze miłosierdzia my wszyscy mamy udział. Zbawiciel, który przyszedł przez Maryję jest niezasłużonym darem dla każdego z nas. Po to, by i w nas dokonało się to, co w Maryi.
