Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi”. Czy Pan Jezus każe nam z pobożnością ‘zejść do podziemia’? Nie, bo w wielu miejscach mówi o ważności i konieczności bycia Jego świadkiem. A świadectwo wtedy jest pociągające, gdy jest autentyczne. Kiedy może zewnętrznie niemrawe, ale z oddanego serca. Jeśli nie potrafisz się modlić w ukryciu, to i nie będziesz potrafił publicznie. Jeśli nie potrafisz dzielić się bezinteresownie, bez świadków, to trudno ci będzie dać coś tak, aby nie zranić obdarowanego. Jeśli post ograniczasz do ‘bezmięsnego’ piątku, to nie odkryłeś ducha głodu Boga.
