Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba”. Co zrobić, aby każda Eucharystia pozwalała mi lepiej poznać Jezusa? Trzeba najpierw sobie odpowiedzieć: przychodzę tu dla Jezusa, dla oddania razem z nim i całym Kościołem chwały Bogu, czy tylko dla siebie, dla uspokojenia własnego sumienia? Każda Eucharystia to niesamowita bliskość Zmartwychwstałego. To może stać się i moim udziałem, jeśli się nie przestraszę tej bliskości. A bliskość Miłości, która cała jest dla mnie powinna stać się źródłem mojej prawdziwej radości. Moja wiara: kojarzy mi się z radością, czy tylko z cierpieniem? Pan jest blisko!
