Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu”. Jeśli wierzę tylko we własne siły, to nie tylko, że wobec trudności mogę popaść w beznadzieję, ale wszystko, co dobre będę przypisywał sobie, a za zło czynił odpowiedzialnym Pana Boga. Jeśli nie uwierzę w działanie Boga poprzez moich bliźnich, to będę rzucał w innych kamieniami zazdrości. Wszelkie dobro jest darem Boga i współpracując z Bożą łaską uznaję obecność Boga w moim życiu. Doznając dobra potrafię też odkrywać działanie Boga przez innych ludzi. Boża moc nie zna granic. Dziś także.
