Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką”. Doświadczenie, jakie mają wybrani przez Jezusa apostołowie, wprawia ich w zdumienie i napełnia nieopisanym szczęściem. Nic tylko zostać tam na dłużej. Ale przecież trzeba iść dalej, bo spełnienie drogi Jezusa wiedzie do Jerozolimy. Podobnie w naszym życiu. Chwile odczuwania bliskości Boga chcemy zatrzymać na zawsze. Dobrze, ale to nie oznacza, że wtedy mamy się zatrzymać my sami. Bóg daje nam poczucie swojej bliskości, miłości i mocy po to, aby iść dalej. To dar, jaki Bóg nam daje, aby nas umocnić na drodze prowadzącej do niebieskiego Jeruzalem.
