Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Każdemu, kto ma, będzie dodane”. Przypowieść, która przypomina o naszej odpowiedzialności za dary otrzymane od Boga. Ich rozwój ma służyć prawdziwemu dobru mojemu i tych, których Bóg stawia na mojej drodze. Kiedyś zdamy przed Nim sprawę z zarządzania. Jak wielu ludzi stanie wtedy przy nas jako świadkowie dobra od nas otrzymanego? Do tego potrzebna jest postawa wielkiego odważnego serca, którego ideałem nie jest konserwowanie i magazynowanie, lecz dzielenie się, rozdawanie. Jeśli boję się tak żyć, to może dlatego, że Bóg dla mnie nie jest hojnym Dawcą, lecz skąpym, więc wolę nie ryzykować.
