Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. To o nas, bo Chrystus przyszedł jako Lekarz, a grzech jest chorobą nas wszystkich. Tylko On może nas z niej uleczyć. Pragnie to czynić nie na odległość, ale w bliskości osobowej relacji z każdym z nas. Dlatego wytrwale nas szuka, gdy zagubimy się w ułudach grzechu. A gdy odnajdzie, nie wypomina naszej głupoty, lecz gromadzi nas, grzeszników, na uczcie, gdzie On sam karmi nas swoim Ciałem, wydanym dla naszego zbawienia. Nie usprawiedliwiaj lenistwa wymówką, że 'nie jestem godzien’, aby zasiąść do stołu razem z Chrystusem. Tam masz swoje miejsce.
