„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego”. Wszystkich nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci. Ze smutkiem pochylamy się nad grobami bliskich. Jednak kwiaty i znicze są również znakiem naszej nadziei. Bo stajemy jako ci, którzy przez chrzest zostali zanurzeni w śmierć Chrystusa, aby razem z Nim powstać z martwych. Dlatego trzeba drogę, która nam pozostała przebyć razem z Chrystusem. Mocą Jego żywej obecności w naszym życiu, bo Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego. Również mocą świętych obcowania: modląc się za naszych bliskich zmarłych i prosząc ich o wstawiennictwo za nami.
Kategorie
