Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nawet tegoście nie czytali, co uczynił Dawid”. Nie ma chrześcijanina bez Chrystusa. W Nim Bóg objawił się w pełni, ukazał prawdę prorockich zapowiedzi. Ich pełny sens można odkryć tylko w tym, co głosił i czynił Jezus. Nie ma sprzeczności pomiędzy Starym i Nowym Testamentem. Jeśli jednak nie przyjmiemy nowości Chrystusa, usuniemy Go z centrum świata i naszego życia, wszystko przestanie mieć sens, a nasze rozumienie stanie się cząstkowe. Będzie wtedy chrześcijaństwo bez Chrystusa, w centrum już nie On. Religijność staje się wtedy wypełnianiem przykazań, nie bardzo wiedząc dlaczego i po co.
