„Szczęśliwe oczy wasze, że widzą”. Nie chodzi o pochwałę tych, którzy nie potrzebują okularów. To zachęta, aby rozważać prawdę o tym, jak wspaniałe jest powołanie bycia uczniem Jezusa. Jak Bóg działa w moim życiu czyniąc je drogą prowadzącą ku pełni Jego Królestwa. Pomyśl o tych, którzy tego nie widzą; którzy wszystko przypisują sobie lub przypadkowi. Jak cudownie być uczniem takiego Nauczyciela! Inni też mają jakichś nauczycieli, których słuchają i naśladują (moda, wygoda, co inni powiedzą). Mieć serce wdzięczne, objawiające się w radosnym usposobieniu, aby inni pytali o naszego Nauczyciela.
Kategorie
