Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Dlaczego mówisz do nich w przypowieściach?”. Skąd to pytanie? Uczniowie będąc blisko przy Jezusie są świadomi, że najważniejszy jest osobisty kontakt z Nim. Nie bardzo wiedzą, dlaczego innym głosi naukę w przypowieściach. Czyżby miał do nich mniej zaufania? Może dlatego, aby nie szukali w Nim fałszywego Mesjasza. Przypowieść jest pomocą w dotarciu do sedna prawdy dla tych, którzy mają osobisty kontakt z Jezusem i ufają Jego słowom. Słuchając Jezusa staram się ciągle lepiej zrozumieć tajemnicę Królestwa. Mieć obraz pełniejszy, prawdziwszy, nie cząstkowy. Radość po każdym kroku na tej drodze.
