Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Był pewien gospodarz, który założył winnicę”. To obraz życia każdego z nas. Bóg nas ukształtował na swoje podobieństwo, wyposażył w wolną wolę, zdolność myślenia i kochania. Jesteśmy Jego winnicą, która powinna przynosić plon Jemu należny. Czy taki obraz nas przeraża? To nie jest jakaś niewolnicza zależność, lecz relacja powodowana miłością. Dopóki nie odpowiem miłością na dar miłości Boga, nigdy tego nie zrozumiem. Jak traktuję tych, przez których Bóg mi przypomina, że moje życie ma być na chwałę Stwórcy i Odkupiciela? A może ciągle ślę zażalenia? Nigdy do Pana Boga, co najwyżej co siebie.
