Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Biada wam, którzy teraz jesteście syci”. To nie ocena pewnych ludzi, ale niektórych stanów naszego wewnętrznego człowieka. Wyrażających albo samowystarczalność (nikogo nie potrzebuję), albo zmęczenie jakąś relacją (zejdź mi z oczu). Najgorsze, gdy ten stan zainfekuje moją relację z Panem Bogiem. Wtedy religia Boga staje się religią człowieka, a zbawienie zredukowane zostaje do dobrobytu. Błogosławieństwo jest w głodzie, czyli wychodzeniu ze stanu 'nic i nikogo nie potrzebuję’, by odnaleźć sens istnienia w relacji, której fundamentem jest bezinteresowna miłość. Potrzebuję i jestem potrzebny.
