Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda”. Słuchamy lub czytamy świadectwa cudownego działania Pana Boga w życiu innych ludzi. Zazdrościmy tym ludziom czy uwielbiamy Boga za Jego miłosierdzie? Cuda, większe lub mniejsze, dzieją się cały czas i nikt, kto z wiarą patrzy na swoje życie nie może stwierdzić, że dotyczy to wszystkich, tylko nie jego. Bóg je czyni zgodnie z naszą wiarą i przez nie zaprasza nas do jeszcze większej ufności w Jego Opatrzność. To oznacza stały trud nawracania się, czyli odwracania się bożków tego świata. Bóg ma dla nas najlepszy plan. Życie św. Tereski to potwierdza.
