Wspólnoty

Misja

Nasze wspólnoty istnieją po to by pokazać moc, miłość, miłosierdzie i wszechmoc naszego Boga dla każdego, codziennie, wszędzie. Możesz nam pomóc !

Ministranci
Aktualnie grupa liczy 21 chłopców, w tym 15 lektorów. Z inicjatywy rodziców, w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 18:00 sprawowana jest Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w kancelarii parafialnej w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

Koła Różańcowe
W chwili obecnej w parafii istnieje trzy Róże: Św. Mikołaja, Św. Faustyny i Św. Ojca Pio. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 członkowie Żywego Różańca przewodniczą modlitwie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11:00 odbywa się zmiana tajemnic różańcowych, którą poprzedza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem oraz konferencja duchowna.

Domowy Koścół
Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notce-Dame (END).Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 roku odbyła się pierwsza oaza rodzin, która zapoczątkowała rozwój ruchu.

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym” (Humane vitae, 26).

Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym.

Za krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora – doradcy i opiekuna duchowego.

Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i składa się z następujących części:
– dzieleniem się życiem
(dzielenie się wydarzeniami, radościami, troskami podczas symbolicznego posiłku);
– modlitwa
(dzielenie się Ewangelią lub inne formy spotkania ze słowem Bożym; tajemnica różańca);
– formacja
(dzielenie się w atmosferze modlitwy realizacją zobowiązań, to znaczy osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego; omówienie nowego tematu)

Grupa Modlitewna Ojca Pio
11 osób w każdą drugą środę miesiąca gromadzi się na spotkaniu modlitewno-formacyjnym. 23 dzień miesiąca obchodzony jest w parafii jako Dzień Ojca Pio.  Członkowie GM biorą czynny udział we Mszy św. wotywnej o Św. Ojcu Pio, a następnie przewodniczą modlitwie podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Grupa Modlitewna erygowana dekretem Metropolity Lubelskiego Abp. Józefa Życińskiego utrzymuje żywy kontakt z Grupami Modlitewnymi parafii lubelskich, a także bierze udział w spotkaniach ogólnopolskich (np. czuwania modlitewne w sanktuarium Św. Ojca Pio na „Przeprośnej Górce” koło Częstochowy). Więcej informacji o Grupach Modlitewnych Św. Ojca Pio można znaleźć pod adresem: www.kapucyni.ofm.pl

Legion Maryi
Istnieje w parafii od 8.12.2014r, spotkania Prezydium odbywają się w każdy piątek o godz. 18.30. Zachęcamy do zapoznania się  z ideą Legio Mariae i dołączenie do tej wspólnoty. Informacje o Legionie Maryi można znaleźć tutaj: www.legionmaryi.pl

Margaretka
Jest to grupa 7 osób, które biorą w „duchową opiekę” wybranego kapłana wspierając go codzienną modlitwą. Więcej na ten temat można przeczytać w:
krolowa-pokoju.com.pl/2_margaretka/MARGARETKA.pdf

Duchowa wspólnota Chorych i Niepełnosprawnych
Od początku istnienia parafii istnieje ta nieformalna grupa osób, które rzadko bywają w kościele, choć bardzo tego pragną. Mimo graniczenia chorobą lub starością, często przykuci do łóżka, przez modlitwę i cierpienie żywo uczestniczą w życiu Kościoła. Ks. Proboszcz odwiedza te osoby z posługą sakramentalną w każdy pierwszy piątek miesiąca, a także w bezpośredniej bliskości świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Szczególnym dniem modlitwy i duchowej jedności jest Światowy Dzień Chorego obchodzony w Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W intencji chorych parafian sprawowana jest wtedy Eucharystia, podczas której udzielany jest Sakrament Chorych. Aktualnie lista obejmuje 14 osób z terenu parafii i jest otwarta. W kancelarii parafialnej, a także telefonicznie można zgłosić nazwisko i adres osoby chcącej skorzystać z takiej posługi jednorazowo, bądź dołączyć do tej grupy na stałe.

Dziecięca Grupa Teatralna
Powstała w grudniu 2010. W skład grupy wchodzą dzieci w wieku od 5 do 12 lat. W dniu 15 stycznia 2012 r. młodzi aktorzy zaprezentowali Misterium Bożonarodzeniowe, czyli tradycyjne Jasełka. Przedstawienie wyreżyserowane przez ks. Proboszcza miało miejsce w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 16:00. Oto trzy części tego wydarzenia zarejestrowane przez p. Kingę Szewczuk-Dziduch, mamę aktorów – Julki i Wojtka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we wspólnotach parafialnych