Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Które przykazanie w Prawie jest największe”. Prawo przykazań jest darem od Boga. Niesie w sobie walor wychowawczy, uczący nas szukać tego, co jest jego źródłem i celem: miłość Boga do człowieka. Przykazania są środkiem do tego, aby doskonalić się w odpowiedzi na tę miłość. By ją materializować w konkrecie miłości drugiego człowieka. Jezus nam pokazuje, że nie da się oddzielić miłości Boga od miłości bliźniego. Mogę kogoś nie lubić, ale trzeba go kochać ze względu na Pana Boga. Na czym opieram moje wypełnianie przykazań: na strachu przed Bożą karą czy jako formę doskonalenia się w miłości?
