Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom”. Są takie spotkania z Bogiem, które radykalnie odmieniają życie człowieka. Takim było ujrzenie Zmartwychwstałego przez Marię Magdalenę. Z lękliwej i zapłakanej staje się odważną głosicielką zwycięstwa swego Pana, obecności Życia pośród nas. Pierwszymi, którym to głosi są apostołowie. I my mamy być świadkami obecności Zmartwychwstałego w naszym życiu. Głosić Go wszystkim, może od znajomego księdza poczynając. Najpierw jednak muszę zapytać się: jakie są moje pragnienia spotkania Zmartwychwstałego? Eucharystia napełnia radością obecności mojego Pana.
