Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”. Jestem ziarnem, nie Siewcą! Moją troską winno być: jestem w rękach Siewcy, czy też nieprzyjaciela, który zasiewa chwast? Będąc w pierwszych rękach, pomnażam swoje życie. Obumieram dla siebie i świata, aby coraz więcej było we mnie miłości do Boga i do bliźniego. Przecież obumieranie wpisane jest w naturę ziarna. Oddając siebie w inne ręce ulegam złudzeniu, iż ostateczny plon można przynieść na tym świecie. Iść drogą św. Wojciecha to mieć świadomość, iż będąc zjednoczonymi z Bogiem posiadamy wszystko, a On wyzwala nas od lęku tracenia życia z miłości.
