Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Twierdzą, że nie ma zmartwychwstania”. To może o postawach i czynach mojego życia? Bo jeśli ktoś patrzy na moje życie wiary i widzi, że żyję jakby Boga nie było, to wtedy jest to niestety prawdą. Co wtedy jest tego przyczyną? Może posiadam fałszywy obraz Boga, jakby On nie był w stanie dać mi życia wiecznego, przez co moja wola nie jest dostatecznie zmobilizowana, aby żyć zgodnie z wyznawaną wiarą. Przezwyciężyć tę słabość to szukać doświadczenia mocy zmartwychwstania w sakramentach świętych. Zwłaszcza Eucharystia i spowiedź są spotkaniami ze Zmartwychwstałym, które odnawiają mój obraz Boga.
