Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Na to szemrali faryzeusze”. W każdym jest coś z szemrzącego faryzeusza. Bywa, że nie rozumiemy Bożego miłosierdzia i widząc działanie Jego łaski w 'wielkich’ grzesznikach, którzy się nawracają, narzekamy na Jego niesprawiedliwość. Czy nie stajemy się wtedy sędziami Pana Boga? Nigdy nie pojmiemy w pełni logiki Bożego działania: nasz ludzki umysł jest ograniczony. To jednak nie zwalnia nas z wysiłku jej zgłębiania. Zwłaszcza w perspektywie swojego konkretnego życia. Bo może są ludzie, którzy dotąd nam czegoś nie wybaczyli, a Bóg w swoim miłosierdziu dawno już o tym zapomniał. Więcej dziękuj!
