Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Pokój temu domowi!”. Życie każdego z nas ma być misyjne. Zwłaszcza w realiach świata, który żyje bez Boga. A tam gdzie brak Boga, brak jest pokoju. Na nic zda się użalanie nad światem, nad ludźmi, których życie jest ugorem. Najpierw trzeba dbać o swoją bliskość z Jezusem. Ciągle przekonywać się, że to nie moja zaradność, ale Jego obecność może dać pokój nawet pośród największych utrapień. Wtedy usłyszysz w sercu ponaglenie: Oto Ja ciebie posyłam, nie martw się. Bądź zwiastunem Mojego pokoju. Wnoś go tam, gdzie panuje uprzedzenie, wrogość, nienawiść. Nie zabraknie tego pokoju i dla ciebie.
