Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce”. Bóg jest pełnią, my w niej mamy udział, dlatego żyjemy. Ta pełnia życia jest niewyczerpana i powszechna, jest dla każdego. Bo Bóg posłał swojego Syna do każdego z nas. Syn przynosi mi wszystko, czego tak naprawdę mi potrzeba. To są nie jakieś dary, lecz dar usynowienia, dziecięctwa Bożego. Relacja z Ojcem dokonuje się przez Syna: to źródło miłości, która mnie rozwija. Moje życie nie zależy od jakiegoś ślepego przeznaczenia, lecz dobrego Boga, który nie skąpi mi swoich łask. Jestem Jego dzieckiem, ale też i bratem/siostrą innych. Nie zazdroszczącym.
