Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Maria wybrała dobrą część, która nie będzie jej odebrana”. Jaka jest ta ‘dobra część’, która staje się naszą własnością na zawsze? Wybór Boga. Nie jednorazowy, lecz stała konfrontacja naszego życia z Jego wolą. Stąd trzeba być słuchaczem Jego słowa. Słuchaczem posłusznym i aktywnym. Być Marią w czynnościach Marty i być Martą w zasłuchaniu Marii. Trzeba nam codziennie siadać u stóp Jezusa i w ciszy karmić się Jego słowem. Trzeba nam codziennie służyć innym, by naukę Jezusa wprowadzać w życie. Wbrew światu najpierw cisza zasłuchania. Dla obu sióstr Jezus stanowił centrum ich życia. A dla mnie?
