Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Twoja wiara cię ocaliła. Idź w pokoju”. Czego najbardziej boję się w swoim życiu: choroby, starości, samotności? Gdzie szukam ocalenia dającego pokój serca? Wiara podpowiada, że największym ‘zmartwieniem’ powinno być to, jakim stanę przed Panem Bogiem. Wtedy łatwiej zrozumiem, że największy lęk budzi grzech. Ale nie strach poddanego, lecz lęk dziecka, które nie chce zranić swoim postępowaniem rodziców. Być w sprawach Boga, to codziennie odnajdywać pokój, który płynie ze świadomości, że Jego miłość jest niezmienna. Zawsze można przyjść, aby łzami obmyć stopy Jezusa i usłyszeć: idź w pokoju.
